РОБОЧИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ПЛАН

ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НА 2021 – 2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

У сфері дошкільної освіти, як обов’язкової первинної складової частини системи освіти України, держава визнає її пріоритетну роль та створює належні умови для її здобуття, а основним завданням визначено своєчасне становлення та повноцінний розвиток життєвої компетентної творчої особистості з раннього дитинства.

Організація освітньої діяльності в ЗДО у 2021/2022  навчальному році буде здійснюватися відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти України, Положення про дошкільний навчальний заклад  Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234), Гранично допустимого навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форм власності(затверджено наказом МОН України від 20.04.2015 № 446), інших нормативно-правових актів.

Тип ЗДО (ясла - садок ) – загального розвитку, мова навчання –  угорська, визначений 5-денний робочий тиждень, 10,5- годинний режим роботи груп. В ЗДО функціонує 3 вікові групи дітей дошкільного віку.

Педагогічний колектив ЗДО у 2021/2022  навчальному році спрямовує освітній процес на реалізацію Державного стандарту дошкільної освіти з огляду на провідні принципи української системи освіти, які задекларовано в низці загальнодержавних нормативних документів.

У 2021/2022  навчальному році зміст навчально-виховного процесу в ЗДО визначається Базовим компонентом дошкільної освіти  та  реалізується через програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», рекомендованої МОН України у редакції 2017  року.

Організація освітнього процесу в ЗДО упродовж  2021/2022  навчального  року буде здійснюватись відповідно до Статуту ЗДО  та за пріоритетним напрямком: художньо-естетичний  розвиток.

Робочий навчальний план ЗДО являється нормативним актом, який встановлює перелік освітніх областей і об’єм навчального часу, який відводиться безпосередньо на освітню діяльність.

Завдання змістовних ліній Базового компонента дошкільної освіти буде реалізовуватись через використання різноманітних форм організації педагогічного процесу: заняття різних видів і типів, індивідуальна робота, театралізована, здоров’язбережувальна, пошуково-дослідницька діяльність, спостереження, організовані ігри тощо.

Управлінська діяльність адміністрації закладу направлена на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дошкільної освіти.

Реалізація навчального плану передбачає врахування принципу інтеграції освітніх ліній у відповідності з віковими можливостями і індивідуальними особливостями вихованців.

Навчання дітей проводиться у формі фронтальних занять.

Тривалість одного заняття:

·        У молодшій групі – не більше 15 хвилин;

·        У середній – 20 хвилин;

·        У старшій – 25 хвилин;

Тривалість інтегрованих занять збільшується на 5 хв. - молодшій, 10 хв. – середній, 15 хв. – з дітьми старшого віку, завдяки постійній зміні різних видів дитячої діяльності.

Тривалість перерв між заняттями становить 10 хвилин.

Безперервна безпосередньо освітня діяльність в групах планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень. В другій половині дня планується індивідуальна робота, безпека життєдіяльності, самостійна художня діяльність, господарсько-побутова праця. Тривалість індивідуальної роботи – 15-25 хвилин залежно від віку дітей.

Реалізація принципу наступності між дошкільною і початковою освітою буде здійснюватись відповідно до Угоди про співпрацю між ЗДО та початковою школою Мужіївського ліцею ім.Яноша Гуняді. Об’єм освітньої діяльності упродовж тижня визначено у відповідності з санітарно-епідеміологічними вимогами до утримання і організації режиму роботи ЗДО.

Освітньо-виховний процес в ЗДО організовано відповідно до річного плану на  2021-2022  навчальний рік, календарним навчальним графіком. Навчальний рік в ЗДО починається 1 вересня 2021 року, закінчується 31 травня 2022 року.

З 1 червня по 31 серпня 2022 року триває літній оздоровчий період.

Тривалість навчального року:

I півріччя   01.09.2021р. – 31.12.2021р.

II півріччя  09.01.2022р. – 31.05.2022р.

Графік канікул:

Осінні канікули     22.10.2021р. – 03.11.2021р.

Зимові канікули    25.12.2021р. – 10.01.2022р.

Весняні канікули  04.04.2022р. – 13.04.2022р.

Вересень - адаптаційний період для дітей молодшого дошкільного віку.

В період зимових та літніх канікул навчально-виховна діяльність направлена на оздоровлення, загальний розвиток, організацію розваг та творчості дітей.